home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
  021-26743685-26742969  

جشنواره فروش ویژه جک BFT

راهنمای خرید و لیست قیمت فروش موتور برق یا ژنراتور

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

 راهنمای خرید ژنراتور | لیست قیمت فروش موتور برق

 

آیا جهت خرید موتور برق برای منزل، دفتر کار، شرکت، مراکز صنعتی و کارگاه ها احتیاج به راهنمایی دارید؟ همگام با راهنمایی‌های این مقاله، نیازهای خود را شناسایی کنید و بهترین موتور برق را با توجه به نیازتان خریداری نمایید.

  

  

اندازه گیری میزان مصرف لوازم الکتریکی برای انتخاب و خرید موتور برق

 

1. بیشترین میزان مصرف برق خود را اندازه گیری کنید

قبل از خرید موتور برق (ژنراتور)، اولین‌کار این است که میزان برق مورد‌استفاده توسط لوازم الکتریکی موجود خود را مشخص کنید. برای این‌کار ابتدا میزان مصرف هرکدام از وسایل را روی یک برگ کاغذ بنویسید. سپس مجموع برق مصرفی تمام وسایل را به‌دست آورید. حال با در ذهن داشتن این عدد، می‌توانید اقدام به خرید موتور برق با قدرتی متناسب با نیاز خود کنید.

 • میزان برق مصرفی یک دستگاه بر حسب وات (و یا کیلووات یا کاوا) محاسبه شده و روی بدنه دستگاه نصب می‌شود، شما همچنین می‌توانید با بررسی دفترچه راهنمای دستگاه، میزان مصرفی را به‌دست آورید. دقت کنید که وسایل الکتریکی هنگام استارت یا روشن‌شدن، انرژی الکتریکی بیشتری نسبت به حالت عادی نیاز دارند. از همین‌رو برروی وسایل الکتریکی هم میزان مصرف هنگام استارت و هم میزان مصرف هنگام کارکرد معمولی دستگاه (بعد از استارت) درج می‌شود. هر دوی این مقادیر را مورد‌نظر قرار دهید.
 • تولیدکنندگان موتور برق معمولاً دو توان خروجی برای دستگاه ارائه می‌کنند: خروجی برق نرمال و مداوم، خروجی برق حداکثری. این دو رقم با دو عدد که روی دستگاه الکتریکی خود مشاهده‌کرده‌اید یکسان هستند. یعنی خروجی برق نرمال متناسب با همان توان مصرفی دستگاه هنگام عمکرد معمولی، و خروجی برق حداکثری متناسب با توان مصرفی دستگاه هنگام استارت می‌باشد.
 • در آخر جهت اطمینان، موتور برقی قدرتمندتر از حداکثر نیاز خود خریداری کنید. زیرا ممکن است در آینده دستگاهی با توان مصرفی کمی بیشتر از مدل قبلی خریداری کنید.

 

انواع سیستم برق اضطراری: UPS، موتور برق، پنل خورشیدی یا سولار، توربین بادی آشنایی با انواع سیستم برق اضطراری: UPS، موتور برق، سولار و توربین بادی

 

انواع موتور برق بر اساس قدرت خروجی

موتور برق کوچک قابل حمل - از 3 الی 4 کاوا

این ژنراتور ها از 3000 تا 4000 وات (3 الی 4 کاوا یا کیلووات) قدرت خروجی دارند و می‌توانند وسایل الکتریکی معمول که در ادامه آورده شده‌اند را برق‌رسانی کنند:

 • یخچال (600 وات)
 • ماکروویو (1500 وات یا 1.5 کاوا)
 • پمپ آب (600 وات)
 • چند لامپ جهت روشنایی (400 وات)
 • تلویزیون (200 وات)

موتور برق متوسط قابل حمل و کوچک ثابت - از 5 الی 8.5 کاوا

این ژنراتورها از 5000 تا 8500 وات قدرت خروجی داشته و می‌توانند علاوه‌بر وسایل برقی مدل قبلی، وسایل الکتریکی زیر را نیز برق‌رسانی کند:

 • بخاری برقی کوچک قابل حمل (1300 وات)
 • کامپیوتر (250 وات)
 • سیستم گرمایشی (500 وات)
 • چراغ‌های روشنایی بیشتر (400 وات)

موتور برق بزرگ قابل حمل - 10 کاوا

این سایز ژنراتور تا 10000 توان خروجی داشته و تمام وسایل برقی دو مدل قبلی، به‌علاوه موارد زیر را برق‌رسانی می‌کند:

 • آب گرم کن کوچک (3000 وات)
 • سیستم تهویه هوای مرکزی (5000 وات)
 • فر گاز برقی (5000 وات)

موتور برق بزرگ ثابت - 10 الی 15 کاوا

این مدل ژنراتور از 10000 تا 15000 توان خروجی داشته و علاوه‌بر دستگاه‌های مدل‌های قبلی، موارد زیر را نیز می‌تواند برق‌رسانی کند:

 • ماشین لباس‌شویی (1200 وات)
 • خشک‌کن برقی (5000 وات)

  

  

  انواع موتور برق از لحاظ سوخت مصرفی

 

2. بهترین سوخت را انتخاب کنید

هنگام خرید موتور برق یکی از موارد مهمی که باید مدنظر قرار دهید، نوع سوخت مصرفی ژنراتور می‌باشد. هرکدام مزایا و معایبی دارند که در این بخش به توضیح آنها می‌پردازیم.

انواع موتور برق از لحاظ سوخت مصرفی

ژنراتور ها یا موتور های برق از لحاظ سوخت مصرفی به سه دسته بنزینی، دیزلی و گازی تقسیم می‌شوند که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

موتور برق بنزینی

بنزین رایج‌ترین و در دسترس‌ترین سوخت است. اما عمر مفیدش کم است و نسبت به سوخت‌های دیگر اشتعال‌پذیری بیشتری دارد و برای هوای خیلی سرد ایده‌آل نیست.

موتور برق دیزلی یا گازوئیلی

گازوئیل بهترین انتخاب برای موتور های بزرگ است و بیشترین کارایی را وقتی در مقادیر زیاد و در مخازن بزرگ بار‌شده باشد دارد. گازوئیل ارزان‌تر است و می‌تواند برای زمان بیشتری ذخیره شود، اما سیستم‌های دیزلی معمولاً پرسروصداتر بوده و برای محیط‌زیست مضرتر هستند.

موتور برق گاز مایع یا LPG

گاز مایع تمیزتر و امن‌تر از بنزین و گازوئیل است. موتور های برق گازی برای خرید می‌توانند گران تر باشند. البته امکان دوگانه سوز کردن موتور برق وجود دارد، بدین‌ترتیب امکان فعالیت موتور برق با بنزین و گاز به‌وجود می‌آید که این موضوع باعث افزایش انعطاف‌پذیری می‌شود.

 

آموزش نصب و طرز کار موتور برق یا ژنراتور آموزش طرز کار و استفاده از موتور برق

  

  

خرید موتور برق مناسب متناسب با وسایل الکتریکی

 

3. اطمینان از مناسب بودن موتور برق جهت برق رسانی به وسایل الکتریکی

فشار جریان برق ارائه شده توسط موتور برق با تغییر میزان سوخت موتور دچار نوسان می‌شود، اما وسایل الکتریکی پیشرفته به جریان برق یکنواخت نیاز دارند، در‌غیر این‌صورت آسیب می‌بینند. ژنراتورهای اینورتر و AVR از تکنولوژی‌های خاصی جهت یکنواخت‌سازی جریان و جلوگیری از نوسان برق بهره می‌برند. اگر قصد برق‌رسانی به کامپیوتر یا دیگر وسایل الکتریکی حساس را دارید، اطمینان حاصل کنید موتور برقی که خریداری می‌کنید، دارای این تکنولوژی باشد.

 • تکنولوژی اینورتر یکنواخت‌ترین برق را ارائه می‌کند و برای اکثر وسایل الکتریکی حساس مناسب است.
 • ژنراتورهای AVR نیز جریان برقی یکنواخت ارائه می‌کنند، اما گزینه مقرون به صرفه‌تری هستند. دو مدل AVR در بازار وجود دارد: AVR استاندارد و دیجیتال.

  

  

در نظر گرفتن شرایط محیطی هنگام خرید موتور برق

 

4. شرایط محیطی که موتور برق قرار است در آن استفاده شود را مد نظر قرار دهید

آیا موتور برق در محیطی امن و به‌دور از خطر استفاده می‌شود؟ یا در محل ساخت و ساز که خطر ریزش مصالح ساختمانی روی موتور برق وجود دارد؟ مطمئن شوید مقاومت موتور برق متناسب با شریط محیطی محل نصب باشد.

 • موتور برق یا ژنراتورهای فریم باز بیشترین مقاومت را دارند، زیرا بیشتر از فلز ساخته شده‌اند و پلاستیک کمتری در آنها به‌کار رفته است.

 

نکات ایمنی و نگهداری از موتور برق یا ژنراتور 5 باید و نباید در استفاده از موتور برق یا ژنراتور

  

  

تناسب بین قیمت و قابلیت ها هنگام خرید موتور برق

 

5. بین قیمت و قابلیت‌های موتور برق تناسب ایجاد کنید

قابلیت‌های زیادی وجود دارند که استفاده از ژنراتور (موتور برق) را آسان‌تر کرده و کارایی‌اش را افزایش می‌دهند، اما قیمت موتور برق را بالا می‌برند. قابلیت‌هایی که ارزش مدنظر قرار دادن دارند عبارتنداز:

 • استارت الکتریکی: این قابلیت به شما اجازه می‌دهد موتور برق را تنها با فشار دادن یک دکمه روشن کنید، که باعث می‌شود ژنراتور سریع‌تر و راحت‌تر روشن شود.
 • ولتاژ قابل تغییر: این قابلیت به شما امکان انتخاب ولتاژ خروجی موتور برق را می‌دهد. یعنی می‌توانید ولتاژ خروجی را روی 110v و یا 220v و کمتر یا بیشتر، متناسب با وسیله الکتریکی خود تنظیم کنید.
 • Eco-Throttle: این قابلیت میزان جریان خروجی و میزان سوخت ژنراتور را کنترل می‌کند. این قابلیت باعث کاهش مصرف سوخت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افزایش فواصل سوخت‌گیری، و همچنین حفاظت از محیط زیست می‌شود.
 • قطع‌کننده مدار: درصورت استفاده نادرست از پریز، با قطع جریان برق از شما و ژنراتور محافظت می‌کند.
 • دستگیره، چرخ و دیگر تجهیزات: اینگونه تجهیزات به شما در حرکت‌دادن و تغییر مکان ژنراتور کمک می‌کنند.

 

راهنمای خرید یو پی اس UPS - لیست قیمت فروش یو پی اس راهنماي کامل خريد یو پی اس UPS

  

 

منبع: wikihow و consumerreports
مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظرات کاربران  

0 مهدی حسینی 02 اسفند 1397
سلام کفکش دونیم اینچ تک فاز دارم .می خواستم بدونم ژنراتور پنج نیم بگیرم .جواب میده.عمق چاه سی متر می باشد پاسخ دادن | گزارش به مدیر
0 احمد 28 مرداد 1398
ممنون بسیار مفید بود .کاش درمورد شرایط نگهداری واستفاده ازهرنوع را نیز میگفتند. پاسخ دادن | گزارش به مدیر

نظر خود را بنویسید.