home صفحه اصلی lock person ثبت نام phone_iphone تماس با ما
  021-26743685-26742969  

جشنواره فروش ویژه جک BFT

آموزش نصب دوربین مداربسته در دفتر کار و شرکت

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آموزش نصب دوربین مداربسته در دفتر کار و شرکت 

 

مرحله اول: خریداری و تست دوربین های مدار بسته و دیگر تجهیزات

 

1. روی نقشه محل نصب دوربین های مدار بسته را مشخص کنید.

نظارت بر تمام نقاط شرکت یا دفتر کار علاوه بر اینکه هزینه‌بر است، لازم هم نیست. پس شما باید ابتدا اماکن را اولویت‌بندی کرده و نقاطی که اهمیت بیشتری دارند را مشخص کنید.

نقشه شرکت یا دفتر کار خود را تهیه کرده یا بکشید و سپس نقاطی که احتیاج است دوربین مداربسته نصب شود را مشخص کنید. نقاطی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده‌اید را مجدداً چک کرده تا مطمئن شوید مانعی در دید دوربین مدار بسته وجود نداشته باشد و همچنین دوربین بهترین زاویه دید را داشته باشد.

نقاط معمولی که احتیاج به نصب دوربین مداربسته دارند:

  • درب‌های عقب و جلو
  • پنجره‌های رو به خیابان
  • اتاق‌ها
  • پارکینگ
  • راهروها
  • راه‌پله‌ها

تهیه نقشه محل نصب دوربین های مدار بسته 

 

2. بهترین پکیج دوربین مداربسته متناسب با نیاز خود را خریداری کنید.

شما می‌توانید تمام تجهیزات را به‌صورت جدا خریداری کنید، اما خرید پک آماده و کامل دوربین مداربسته که شامل تمام تجهیزات مورد نیاز می‌باشد، ارزان تر و آسان تر است. سیستم حفاظتی و نظارت تصویری شما حداقل باید شامل 1 تا 3 دوربین مدار بسته HD یا تحت شبکه IP، یک دستگاه DVR یا NVR، سیم و کابل مناسب، آداپتور و فیش باشد.

شما همچنین می‌توانید از دوربین های مدار بسته بیسیم (وایرلس) استفاده کنید، مگر اینکه قصد نظارت بر فضای بزرگی را داشته باشید.

بهترین پکیج دوربین مداربسته را خریداری کنید

 

3. نوع دوربین مداربسته مورد نیاز خود جهت نصب را مشخص کنید.

بعد از اینکه مشخص کردید به چند دوربین مداربسته احتیاج دارید، سپس وقت آن است که نوع دوربین های مدار بسته مورد نیاز خود را تعیین کنید. در ادامه برخی از انواع دوربین مدار بسته را ارائه می‌دهیم و شما را در انتخاب نوع دوربین راهنمایی می‌کنیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مقاله راهنمای خرید دوربین مداربسته را هم مطالعه کنید.

نصب دوربین مداربسته بیسیم یا معمولی

نصب دوربین های مدار بسته وایرلس یا بیسیم آسان‌تر بوده و احتیاجی به سیم‌کشی ندارند، اما کارآیی و کیفیت دوربین با دورتر شدن از دستگاه تضعیف می‌شود. اگر قصد نظارت به مکان بزرگی را دارید، از دوربین های مدار بسته سیمی استفاده کنید، در غیر این صورت احتمالاً دوربین های مداربسته بی سیم پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود.

نصب دوربین مداربسته خارجی یا داخلی

دوربین های مدار بسته ای که برای نصب در فضای خارجی طراحی نشده‌اند، با بارش باران و رطوبت زیاد به‌سرعت آسیب می‌بینند، پس این مورد را نیز مدنظر قرار دهید. از این نظر دوربین ها به دو دسته داخلی (ایندور یا Indoor) و خارجی (اوتدور یا  Outdoor) تقسیم می‌شوند.

قابلیت تشخیص حرکت

بعضی دوربین های مدار بسته تنها وقتی حرکتی در محیط تشخیص دهند شروع به ضبط تصویر می‌کنند. ضبط تصویر تنها زمانیکه شخصی در محیط نصب دوربین مداربسته وجود دارد، باعث صرفه‌جویی فراوان در فضای ذخیره‌سازی و انرژی می‌شود.

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی موبایل یا کامپیوتر و نظارت از راه دور

بسیاری از دوربین های مدار بسته و مهم‌تر دستگاه های DVR یا NVR قادر به ارسال تصاویر یا در اصطلاح انتقال تصاویر روی گوشی موبایل و لپ تاپ می‌باشند. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد از هرجایی در جهان، از راه دور و از طریق اینترنت تصویر دوربین های مدار بسته نصب شده در منزل، محل کار یا شرکت را می‌دهند. برای اینکار تنها کافیست نرم افزار انتقال تصویر مورد نیاز را روی گوشی موبایل یا لپ تاپ خود نصب کرده و تنظیمات لازم را انجام دهید.

انواع دوربین مداربسته

 

4. نصب دستگاه DVR یا NVR و نمایشگر

برای ذخیره‌سازی تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته و بازبینی تصاویر، به یک دستگاه DVR یا NVR احتیاج دارید. دستگاه DVR یا NVR تصاویر تمام دوربین های مدار بسته را جمع‌آوری کرده و روی یک تلویزیون یا مانیتور نمایش می‌دهد. از طریق این دستگاه همچنین می‌توانید انتقال تصویر روی گوشی موبایل یا لپ تاپ انجام دهید.

دستگاه DVR و NVR دارای هارد دیسک می‌باشند که با توجه به ظرفیت هارد دیسک امکان ضبط تصاویر از یک روز تا هزاران ساعت را فراهم می‌کنند.

  • اگر یک پکیج آماده دوربین مداربسته خریداری کنید، معمولا شامل دستگاه DVR یا NVR می‌باشد.
  • تفاوت دستگاه DVR و NVR: دستگاه DVR همراه با دوربین های مدار بسته HD کار می‌کند و دستگاه NVR همراه با دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP

نصب دستگاه dvr و nvr و نمایشگر 

 

5. تجهیزات را قبل از نصب تست کنید.

قبل از نصب تمام تجهیزات شامل کابل‌ها، دستگاه دی وی ار یا ان وی ار، دوربین های مدار بسته و نمایشگر را به‌هم متصل کرده تا مطمئن شوید به‌درستی در کنار هم کار می‌کنند.

تست دوربین های مدار بسته و دستگاه و تجهیزات قبل نصب

 

منبع: wikihow
مترجم: احسان کیاستی

اشتراک‌گذاری در تلگرام

نظرات کاربران  

0 hoosine 21 فروردين 1398

نظر خود را بنویسید.